مرگ دختر نخبه اهوازی به دلیل عمل زیبایی/ اعضای بدن اهدا شد

به گزارش خبرنگار مهر، عرفان مردانی در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: صبح امروز پنج شنبه ۲۰ آبان در بیمارستان گلستان اهواز اعضای بدن نوجوان ۱۹ ساله رتبه ۷۰ کنکور که در پی انجام عمل زیبایی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده اش به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی افزود: متأسفانه این دختر ۱۹ ساله چند روز پیش با مراجعه به یک کلینیک زیبایی تحت عمل توسط افراد غیرمتخصص قرار گرفت و به علت دریافت دوز بالای دارو دچار ایست قلبی تنفسی شد و بعد از چند روز بستری در بیمارستان، با تائید مرگ مغزی امروز با رضایت خانواده، دو کلیه و یک کبدشان به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

مردانی بیان کرد: امیدواریم با برخورد قاطع با هرگونه مداخله غیراصولی در امور پزشکی و آگاهی عمومی و هوشیاری خانواده‌ها دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی و از دست دادن جوانان نباشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، چند روز قبل دختر جوان نخبه ۱۹ ساله اهوازی به دنبال تزریق دارو برای عمل زیبایی توسط افراد غیرمتخصص در یکی از کلینیک‌های شهر اهواز دچار ایست قلبی تنفسی شد و پس از چندین بار CPR تلاش کادر پزشکی برای نجات وی بی نتیجه ماند و دچار مرگ مغزی شد.

این دختر ۱۹ ساله موفق به کسب رتبه ۷۰ کنکور سراسری شده بود.

روز گذشته در همین زمینه رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: این مرکز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی و اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و پلمب شد.

فرهاد ابول نژادیان افزود: تمامی مراکز غیر مجاز توسط اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و توسط کمیسیون ماده ۱۱ که متشکل از سازمان نظام پزشکی، سازمان تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور است برخورد و به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.