به گزارش خبرگزاری مهر، عباس عبادی گفت: دولت و شورای عالی بیمه همراهی کردند و اوایل سال جاری مصوبات کامل شد و اجرای قانون تعرفه گذاری توسط معاون اول ریاست جمهوری کلید خورد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، با بیان اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری حدود ۱۴ سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، اظهار کرد: متأسفانه عملیاتی شدن، ابلاغ و تدوین آئین نامه سال‌ها طول کشید که عمدتاً به تخصیص اعتبار و بودجه مربوطه بود.

عبادی تصریح کرد: نکته‌ای که اکنون وجود دارد، بحث تخصیص اعتبار برای سال ۱۴۰۰ از سوی سازمان برنامه و بودجه است، چراکه این موضوع در بودجه عملیاتی سالانه پیش بینی نشده بود و تلاش بر این است که با رایزنی بتوانیم در نیمه دوم سال این امر را عملیاتی کنیم اما می‌توانیم قول دهیم که این امر به طور قطع در اعتبارات بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه پرستارانی که عضویت رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی دارند علی رغم اینکه شرح وظایف یکسانی داشته و در یک محیط مشترک فعالیت می‌کنند، تفاوت و شکاف حقوقی دارند، گفت: قرار بر این بود که دوستان شرکتی و قراردادی حداقل مشابه ۸۰ درصد حقوق دوستانی که قرارداد رسمی دارند را اخذ کنند که این موضوع هم نیاز به پیگیری جدی دارد. با توجه به قول وزیر بهداشت امیدواریم این مشکل هم تا سالروز گرامی داشت پرستار رفع شود.